Шановні четвертокласники. Літні канікули в самому розгарі. Ви щасливо відпочили 23 дні і попереду ще 74 літніх днів. Придбайте зошит, або великий записник, або просто альбом, де ви будете занотовувати все, що захочете і те, що вам запропонувала я (виконуйте ті завдання, які вам найбільше припали до душі)
Природознавство.
Вивчаючи природознавство, ми будемо знайомится із Всесвітом та Сонячною системою. Дізнавайтеся більше про Сонце, Місяць, планети Сонячної системи. Подорожуючи влітку, спостерігай за природою рідного краю: рослинним і тваринним світом; визначай сторони горизонту за різними ознаками (за Сонцем, компасом або місцевими ознаками). Ми вивчатимемо тему «Природа материків і океанів». Підготуй цікаву інформацію з даної теми. Дізнайся про населення Землі, найбільші країни світу та їх столиці, міста України, форми земної поверхні, водойми рідного краю. ФОТОГРАФУЙ найцікавіші об’єкти природи рідного краю (за можливості). Збережи інформацію у будь якій формі - текст, малюнок, таблиця, діаграма, схема, фото, відео, презентація...
Можеш підготуватися до проектів, які ми будемо виконувати протягом року:
1. „Таємниця Червоної планети” (про Марс).
2. „Крижані велетні” (про Юпітер, Сатурн, Нептун, Уран).
3. „Сестра Землі” (про Венеру).
4. „За що Плутон вигнали з родини великих планет?” (про позбавлення Плутона статусу великої планети).
5. Розмаїта Африка.
6. Подорож Антарктидою.
7. Цікавий світ Австралії.
8. Такі різні Америки.
9. Ми живемо в Євразії.
10. Земля – планета „Вода” (природа океанів).
11. Добра справа для природи.
Бажаю успіхів!!!
Музичне мистецтво.
Шановний друже! Запропонуй для наших уроків пісні, які ти любиш співати сам, зі своєю сім’єю, з друзями. Якщо зможеш, то підготуй текст пісні, знайди музичний супровід в Інтернеті, скопіюй його на флешку. Будемо разом співати твої улюблені пісні!!!
Українська мова.
Під час канікул повтори написання букв, правильне з’єднання букв у словах, потренуйся писати в зошиті у широку лінійку.
На перше вересня напиши есе на тему «Мої літні канікули». Підготуй фото до есе.
Літературне читання.
Всі прочитані тобою книги, запиши у свій заведений зошит. Якщо ти будеш дивитися мультфільми, фільми, то запиши їхні назви у зошит, щоб пізніше поділитися своїми знаннями з друзями.
Список авторів, чиї твори ми будемо вивчати в 4 класі. Можливо, книги цих авторів є у тебе вдома, чи придбай книгу у книгарні, або знайди в Інтернеті і прочитай про автора і один з його творів (обов'язково запиши у зошит). НЕОБОВ'ЯЗКОВО ЧИТАТИ ТВОРИ ВСІХ АВТОРІВ, хто скільки зможе.
Усна народна творчість. Малі фольклорні форми: прислів’я, приказки, лічилки, загадки, усмішки; соціально-побутові казки, притчі, легенди, народні пісні.
Поезія. Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка, Дмитро Білоус, Іван Драч, Ірина Жиленко, Любов Забашта, Ліна Костенко, Анатолій Костецький, Олеся Мамчич, Володимир Лучук, Іван Малкович, Дмитро Павличко, Оксана Сенатович, Василь Симоненко, Ганна Черінь.
Байки. Леонід Глібов, Євген Гребінка, Павло Глазовий.
Літературні казки, оповідання, легенди, уривки з повістей, повістей-казок. Михайло Коцюбинський, Марко Вовчок, Борис Грінченко, Остап Вишня, Олександр Довженко, Олесь Гончар, Олесь Донченко, Анатолій Григорук, Всеволод Нестайко, Іван Сенченко, Михайло Слабошпицький, Василь Сухомлинський, Григір Тютюнник, Марія Чумарна, Василь Чухліб, Сашко Дерманський, Леся Воронина, Михайло Чабанівський, Оксана Іваненко, Саша Кочубей, Галина Ткачук, Мар’яна Прохасько, Тарас Прохасько, Ірен Роздобудько.
П’єси. Іван Андрусяк, Неля Шейко-Медведєва.
Науково-художні. Антін Лотоцький, Василь Скуратівський, Алла Коваль, Паола Утевська, Анатолій Давидов, Юлія Смаль.
Довідкова література для дітей молодшого шкільного віку.
Сторінками дитячих журналів.
Зарубіжна література.
Казки, оповідання, уривки з повістей – Ред’ярд Кіплінг, Алан Мілн, Микола Носов, Льюїс Керолл, Роальд Дал, Пауль Маар, Марія Парр.
Казки, оповідання, уривки з повістей – Ред’ярд Кіплінг, Алан Мілн, Микола Носов, Льюїс Керолл, Роальд Дал, Пауль Маар, Марія Парр.
Математика.
Повтори правильне написання цифр, таблицю множення і ділення чисел. Потренуйся визначати час за годинником, будуй на папері коло, чотирикутники, трикутники, відрізки... просто лінії. Розв’язуй цікаві життєві задачі. Здійснюй разом з батьками покупки, рахуй гроші, плануй витрати на себе, на сім’ю.
Я у світі.
Якщо у тебе є родичі за кордоном, то дізнайся більше про них. Збери цікаві фотографії, намалюй малюнки, поспілкуйся з ними через Skype, Viber,WhatsApp (дізнайся про ці програми). Подорожуючи країнами Євросоюзу, дізнавайся більше про них. Дізнайся про сім чудес України. Збери інформацію для створення проекту «Мій родовід».
Користуючись Інтернетом пам’ятай про правила безпечного користування Інтернетом.
10 золотих правил безпеки в Інтернеті для дітей.
1. Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи.
2. Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.
3. Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.
4. Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків.
5. Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв'яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.
6. Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.
7. Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.
8. Не давати нікому крім батьків свої паролі, навіть найближчим друзям.
9. Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.
10. Не шкодити і не заважати іншим користувачам.