У хрестоматії містяться твори відомих українських письменників і поетів, зразки усної народної творчості, з якими буде цікаво ознайомитися дитині.
Оповідання Олега Буцень «Чому молоко стало смачним»рекомендоване Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України для самостійного (позакласного) читання.
Героїня цього твору Ганна Грак, учениця 4 класу середньої школи опиняється на грані реального та потойбічного. Що ж вона там побачила і які висновки зробила, читайте в цій незвичайній та захопливій оповіді…
Габріель мешкає в гущавині лісу. Він грає на арфі, флейті і сопілці, читає кам’яні книжки і п’є чай з духмяних трав. Білки стрибають Габріелеві на плечі, і той катає на собі десять білок нараз. Він товаришує з лисицею і грає з ведмедиком у горішки. А ще — чекає на своїх батьків. Цей маленький кентавр, який може врятувати ціле місто людей…
Велика збірка кращих віршованих та прозованих творів Наталі Забіли, яка по праву вважається корифеєм української дитячої літератури.
Вірші Наталі Забіли «Грудень, Січень, Лютий» рекомендовані Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України для самостійного (позакласного) читання.
До збірника увійшли зразки усної народної творчості, прозові й віршові твори про пори року, про природу й ставлення до неї, про виховання кращих рис характеру, про велич людської праці та інше.
Оповідання Коваль Алли «Сідаємо снідати» рекомендоване Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України для самостійного (позакласного) читання.
Нове місто, нова школа, новий клас – і ти для всіх новенька. Як знайти друзів серед однокласників і не нажити ворогів та заздрісників? Головне – залишатися самим собою, не зважаючи ні на які обставини. Дівчинка Неля не побоялась виказати свою таємницю, і заради дружби та справедливості посеред уроку пішла по стелі…
До книжки відомого українського письменника ввійшли нові та раніше друковані вірші й казки про шкільні справи, про веселих пустунів і вигадливих мрійників.
Книжечка для найменших, яка містить чудові маленькі віршики майстра дитячої літератури Галини Малик, з ілюстраціями молодої художниці Вікторії Намозової. З цією книжечкою батькам буде легко забавити дитину, наприклад, посадити на коліно і побавитися в коника чи взяти її долоньку та полічити пальчики.
Сталося так, що будинок, який сто п’ятдесят років стояв у затишному куточку Карпат і в якому мешкав справжній вуйко – вуйко Йой, якісь незнайомці вирішили перевезти в сканзен. Ой, лишенько! Що ж залишається робити нашому герою? Їхати за будинком і влаштовуватись на новому місці…
У цій найновішій і, як завжди, захоплюючій книзі патріарха сучасної дитячої літератури Всеволода Нестайка ти знову зустрінеш своїх улюблених героїв. Уперше книжку знаменитого письменника проілюстрували діти.
Пригодницька повість Всеволода Нестайка “Чудеса в Гарбузянах“розповідає про справжні і, разом з тим, дивовижні пригоди трьох друзів, що мешкають в цій незвичайній, сповненій різноманітних оказій, місцині.
Ця книга — найповніше видання творів відомого українського письменника, яскравого самобутнього лірика для дітей різних вікових категорій.
Вірш Олександра Олеся «Вишиває осінь по канві зеленій»рекомендований Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України для самостійного (позакласного) читання.
Ця книжечка про бабусю Ялосовету, яка збирала казочки. Ох, і назбирала вона їх за своє життя! Серед них і недбала і необережна, неймовірна і забудькувата, вередлива, ще й ощадлива. Жили вони у неї в скрині, та якось Казка-Мандрівниця не повернулась…
У виданні вміщено поетичні, прозові й драматичні твори, взяті з прижиттєвих видань та з неопублікованих джерел славетної української дитячої письменниці Марійки Підгірянки.
Вірші Марійки Підгірянки «Школа»та «Ой, селом-селом» рекомендовані Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України для самостійного (позакласного) читання.
Цікаві казки, дотепні оповідання, веселі й добрі вірші, мудрі прислів’я, цікаві скоромовки та загадки допоможуть молодшим школярам чудово і з користю провести час дозвілля із книгою.
Оповідання Ярослава Стельмаха «Як ми до Генки ходили»рекомендоване Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України для самостійного (позакласного) читання.
Повість-казка для дітей та звірят. Дія відбувається в Чужому Лісі. В казці розповідається про пригоди зайченяти Люськи, злого лева Толябуна, песика Бурмосика, цапа Буцика, великого природолюба Буртіуса, Болотяника та ін.
У книзі зібрано найцікавіші твори письменника для дітей: притчі, казки та оповідання. Поетичні, щирі, дотепні, з глибоким підтекстом, вони пройняті любов’ю до дитини, до рідного краю, ненав’язливо, часом обережним натяком вчать доброзичливості, поваги до старших, відповідальності за свої вчинки.
П’єса-казка, яка розповідає про вовка, який жив собі у лісі. Але вовк незвичний, бо жив по-чесному, нічого лихого не робив. Аж ось до лісової громади просто з неба… впала Лисиця. Хитра пройдисвітка шляхом обмов, підкупу і шантажу дуже швидко зуміла внести розбрат серед друзів…
Казки Ганса Християна Андерсеназнають всі з дитинства. Майже всі читали їх, слухали в різних викладах, бачили мультфільми за їх мотивами. Знайомі з маленькою відважною дівчинкою Гердою, яка не злякалася Снігової королеви, і ніжною Елізою, яка сколола всі пальці кропивою, поки шила чарівні сорочки для братів-лебедів. В казках тільки цієї людини із поліна можуть розквітнути троянди…
В книгу замечательного русского писателя входят уральские сказы, воспевающие труд, мастерство, человеческое достоинство. Медная гора – это название медного рудника Гумешки на Урале. Образ Хозяйки Медной горы или Малахитницы в горно-рабочем фольклоре имеет различные варианты: Горная матка, Каменная девка, девка Азовка…
Повість-казка популярного американського письменника Л. Ф. Баума розповідає про дивовижні пригоди дівчинки Дороті та її щирих друзів — Страшила, Бляшаного Лісоруба, Лева та песика Тото. Разом вони мандрують дорогами чарівної Країни Оз.
Юний Артур заради порятунку своєї бабусі має проникнути у дивовижний паралельний світ крихітних істот – мініпутів. Але як це зробити, де знайти вхід до загадкової країни? Відповідь знаходиться у старовинній книзі, написаній його дідусем, великим мандрівником, який зник при загадкових обставинах. Артур розшифровує секрет переходу із одного світу в інший, і…
До збірки увійшли кращі казки відомих німецьких письменників – братів Якоба та Вільгельма Грімм. На сторінках цієї книги діти зустрінуться з красунею Рапунцель, Білосніжкою, бременськими музикантами та іншими казковими персонажами, яких у всьому світі читачі знають і люблять уже протягом двох століть.
Казка англійського письменника Люіса Керролла «Аліса в Країні чудес» давно вже стала надбанням світової культури. У цій казці ви познайомитесь із дівчинкою Алісою і попадете разом із нею у дивний та загадковий світ чудес Люіса Керролла
Ви гадаєте, джини, які траплялися рідкісним щасливцям, жили лише в прадавні часи і тільки в казках? А якби вам випало таке щастя?! Уявляєте, що б з того могло вийти. Ні? Тоді прочитайте про пригоди Вольки Костилькова, якому якраз таке “щастя” і випало.
Давньогрецькі міфи – це справжня скарбниця європейської культури. Саме з грецької міфології до нас прийшло безліч крилатих виразів: «сизифів труд», «танталові муки», «авгієві стайні», «скриня Пандори» тощо. Саме на античному міфі виховане не одне покоління українських класиків – від Івана Котляревського до Лесі Українки та Миколи Зерова.
«Пригоди Незнайка і його друзів» — весела повість про казкових коротульок — вченого Знайка, дивакуватого Незнайка, майстрів Шпуптика й Гвинтика та інших цікавих малюків і малючок, про подорож на повітряній кулі й пригоди, яких довелося зазнати мандрівникам.
В основу фантастичних «Пригод барона Мюнхаузена» покладено оповідання справжнього барона Мюнхаузена, який жив у 18ст. в Німеччині. Він був військовим, якийсь час служив у Росії і воював з турками. Повернувшись до свого маєтку в Німеччині, Мюнхаузен незабаром уславився там як дотепний оповідач, вигадник найнеймовірніших пригод.
У чудовій казковій повісті відомого італійського письменника Джанні Родарі розповідається про пригоди веселого цибуляного хлопчика Цибуліно та його друзів, які разом захищають скривджених і відновлюють справедливість.
Дуже повчальна казочка Всеволода Нестайка про братів-близнят, які захотіли стати козенятами, щоб бавитися досхочу, і "на свою голову" зустріли чарівника, який доправив їх у вигляді козенят у свою чарівну країну... Що з того всього вийшло - читайте...
ТЕСТОВА РОБОТА ДО КАЗКИ «ПРИГОДИ БЛИЗНЯТ- КОЗЕНЯТ»
1.Хто написав казку «Пригоди близнят-козенят»?
А) Василь Сухомлинський
Б) Тарас Шевченко
В) Всеволод Нестайко
2.Як звати хлопчиків- головних героїв казки?
А) Сашко і Вітя
Б) Вова та Мишко
В) Вітя та Вова
3.Як мама називала хлопчиків?
А) Ягнята
Б) Козенята
В) Зайченята
4.Чому хлопцям не подобалось їхнє життя?
А) Треба виконувати певні правила культурної поведінки
Б) Не хотіли ходити до школи
В) Сварили вдома батьки
5.Кого зустріли брати біля паркану?
А) Друга
Б) Жебрака
В) багатія
6.Як назвав себе чоловік?
А) Чаклун- аматор
Б) Циркач
В) Жартівник
Основи здоров'я.
середа, 20 травня 2020 р.
ЧЕТВЕР 21.05
Математика. Готуємось до контрольної роботи Задача Велосипедист за 3 год проїхав 57 км, а мотоцикліст за 2 год - на 71 км більше. На скільки швидкість мотоцикліста більша, ніж швидкість велосипедиста? Обчислити 527∙ 308 851 ∙ 605 7930 : 26 45 225 : 75 Знайти значення виразу 42 123 ∙ 4 + ( 468000 – 26521 ∙ 4) 1270 : х =10с : 107= 5
Порівняти
Літературне читання.
"Всеволод Нестайко"Дивовижні пригоди в Лісовій школі"
Продовжуємо знайомство з творами чудового автора. Недарма кажуть, щовсі ми родом із дитинства. А дитинство без казки неможливе! Казка навчає добра, мужності, кмітливості, мудрості, терпіння. Казка – вірний помічник у житті. Що ж таке казка? Казка – цікава вигадана історія про події, яких не може бути в реальному житті. Рослини і тварини у ній вміють розмовляти і робити все те, що й люди. У казках трапляються чарівні пригоди, існують незвичайні речі, діють чаклуни і чародії..
Українська мова. Повторення вивченого (в зошиті виконуємо, фото роботи надіслати)
Двадцяте травня
Дистанційна робота
Диктант
Травень
Завдання Розібрати перше речення за частинами мови. У другому абзаці підкреслити прислівники. До поданих прикметників дібрати з тексту іменники. Записати словосполучення. Визначити число, рід та відмінок. У густих .... Яскраві ....